Ana Sayfa EKONOMİ 3 Ocak 2019

Samsun’da Ekmek Sırası!

Sağlık Bakanlığı tarafından İŞKUR'da yayımlanan ilanda 6 bin 409 personel alımı yapılacağının duyurulması üzerine Samsun'da uzun kuyruk oluştu.
Samsun’da Ekmek Sırası!

Samsun Haberleri – Sağlık Bakanlığı tarafından İŞKUR’da yayımlanan ilanda 6 bin 409 personel alımı yapılacağının duyurulması üzerine Samsun’da uzun kuyruk oluştu.
Sağlık Bakanlığı bünyesinde bakanlığın taşra teşkilatında görev alacak personel alımı yapacak. Bu alım açıklamasının üzerine binlerce binlerce vatandaş İŞKUR’a akın etti.
Yapılan duyuruya göre, adayların 31 Aralık 2018 – 4 Ocak 2019 tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüğü Hizmet Merkezine şahsen veya “www.iskur.gov.tr” adresinden yapması gerekiyor.


İŞTE SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLAR
Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir;
1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.
2. 18 yaşını tamamlamış olmak.
3. 36 yaşından gün almamış olmak.
4. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.
6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.
7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
8. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde;
a) Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.
b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.
Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı birimlerindeki ilan edilen tüm kadrolara iş başvurusunda bulunanlar, il sağlık müdürlükleri tarafından sözlü sınava tabi tutulacak.
Sözlü sınav, adayların başvurdukları hizmet alanına ilişkin mesleki bilgi ve becerilerden, yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacak.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com