Ana Sayfa GÜNCEL 6 Haziran 2022

OMÜ, Endonezya İle İşbirliğini Artırıyor!

Temaslarda bulunmak üzere yurt dışına çıkan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk ve beraberindeki heyet, Endonezya’nın başkenti Jakarta’daki Türk Büyükelçiliğini ziyaret etti.
OMÜ, Endonezya İle İşbirliğini Artırıyor!

OMÜ mezunu olan Jakarta Büyükelçisi Prof. Dr. Aşkın Aşan ile Büyükelçilik makamında bir araya gelen Rektör Yardımcısı Batuk, Jakarta’daki yükseköğretim kurumlarıyla yeni iş birlikleri arayışında olduklarını belirterek OMÜ’nün bu çerçevede birikim ve tecrübesini paylaşmaya hazır olduğunu söyledi.

Uluslararasılaşma hususunda mesafeler almak istediklerine işaret eden Batuk, Endonezya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilerek devam ettirmek istediklerini söyledi.

İki ülke arasındaki ilişkilerin sağlam bir zeminde devam ettiğine işaret eden Büyükelçi Aşan da Türkiye ve Endonezya arasındaki ilişkilerin daha üst düzeyde sürmesi adına yürüttükleri eğitim faaliyetleri için OMÜ’ye teşekkür etti. Ziyaret, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle tamamlandı.

OMÜ, ENDONEZYA DİAN NUSANTARA ÜNİVERSİTESİ İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk, Endonezya’nın Jakarta kentinde bulunan Dian Nusantara Üniversitesini (UNDIRA-Universitas Dian Nisantara)  ziyaret ederek Rektör Yardımcısı Dr. Ir. Muhammed Hasanuddin Thoyieb, MM ile işbirliği protokolü imzaladı.

Protokol törenine Türkiye Endonezya Eğitim Vakfı Başkanı Doddy C. Hidayat Putra, Dian Asra Vakfı Başkanı Sagoro Dharmawan, Rektör Yardımcısı Ir. Margono Sugeng., Finans ve Sosyal Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Dr. Ari Purwanti ve OMÜ Uluslararası İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Mustafa Said Kurşunoğlu katıldı.

Görüşmede üniversitelerin imkânları karşılıklı tanıtılarak iki üniversite arasında öncelikle yönetim bilimleri olmak üzere tüm alanlarda işbirliği ve akademik değişim imkânları değerlendirildi. 2008 yılından bu yana Dian Asra Vakfına bağlı bir üniversite olarak hizmet veren UNDIRA, yönetim bilimlerinin yani sıra mühendislik fakültesine de sahiptir.

OMÜ HEYETİ, ENDONEZYA’DA PADJADJARAN ÜNİVERSİTESİNİ ZİYARET ETTİ

Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ) uluslararasılaşma faaliyetleri çerçevesinde Endonezya’da bulunan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk ve Uluslararası İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. M. Said Kurşunoğlu,  Bandung kentinde bulunan Padjadjaran Üniversitesinin eğitim faaliyetleriyle ön plana çıkan Ekonomi ve İş Fakültesine ziyaret gerçekleştirdiler.

Ziyarette heyetler, iki üniversitenin eğitim faaliyetleri tanıtarak öğretim üyesi, öğrenci değişimi ve diğer işbirliği imkanlarını değerlendirdi. Görüşmeye; Ekonomi ve İş Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuny Nur Afiah, Business and Management Center Direktörü Yudi Ahmad Faisal, S.E. Araştırma, İnovasyon ve Partnerlik Menajeri Dr. Arie Piratama, İslam Ekonomisi Programı Başkanı Cupian, SE, MT ile Uluslararası İlişkiler Direktörü Dr. Muhammad Fahmi katıldı.

ENDONEZYA’NIN EN İYİ 10 ÜNİVERSİTESİNDEN BİRİ

Batı Java’da yer alan Padjadjaran Üniversitesi, QS Üniversite sıralamasına göre; Endonezya’daki en iyi 10 üniversiteden biridir. Ekonomi Fakültesinin yanı sıra Üniversitenin hukuk, diş hekimliği, sosyal ve siyasal bilimler, iletişim bilimleri, tıp, balıkçılık ve deniz bilimleri, matematik ve doğa bilimleri, kültürel bilimler, tarım, endüstriyel teknoloji, psikoloji, eczacılık, hayvancılık ve jeoloji mühendisliği fakülteleri bulunmaktadır.

ENDONEZYALI ÖĞRENCİLER İÇİN İLAHİYAT ALANINDA EĞİTİM DESTEĞİ TALEBİ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk, Endonezya Din Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve Endonezya Baş İmamı Prof. Dr. Nasaruddin Umar’ı ziyaret etti.

Güney Doğu Asya’nın en büyük camisi olan İstiklal Camisindeki makamında gerçekleşen görüşmede, Prof. Umar, OMÜ’den Endonezyalı öğrenciler için İlahiyat alanında eğitim desteği arzusunu ifade etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk, Umar’ın isteğine ikili iş birlikleri kapsamında Üniversite olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını söyleyerek cevap verdi.

Ziyarete OMÜ Uluslararası İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Mustafa Said Kurşunoğlu ve Türkiye Endonezya Eğitim Vakfı Başkanı Doddy C. Hidayat Putra da katıldı.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com