Ana Sayfa SAĞLIK 19 Haziran 2019

OMÜ Tıp Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı!

Samsun Haberleri - Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi 2018-2019 Akademik Kurul Genel Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’in katılımıyla Tıp Fakültesi Dekanlık Konferans Salonunda gerçekleşti.
OMÜ Tıp Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı!

Samsun Haberleri – Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi 2018-2019 Akademik Kurul Genel Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’in katılımıyla Tıp Fakültesi Dekanlık Konferans Salonunda gerçekleşti.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Güngör’ün sunum yaptığı toplantıda Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir ve Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen de hazır bulundu.

Tıp Fakültesi akademisyenlerinin 2018-2019 eğitim-öğretim döneminin genel değerlendirmesini yapmak ve Fakültenin gelişimine katkı sunmak amacıyla bir araya geldikleri toplantıda ayrıca tıp eğitimine katkıda bulunan akademisyenlere de teşekkür belgesi takdim edildi.

DAHA İYİYE GİTMENİN VESİLESİDİR

Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç “Akademik kurul toplantıları, tarafların bir araya gelerek kurum içinde yürütülmekte olan akademik faaliyetleri, yapılan ve yapılamayanların konuştuğu, gelecekle ilgili planların tartıştığı önemli toplantılardır. Bu nedenle bu toplantıları önemsiyorum. Kurumun gelişimi, gidişatı açısından fayda sağlayıcı etkileri olduğunu düşünüyorum. Katılımınız bu açıdan son derece önemli. Tıp Fakültesi Dekanlığı da bu yarıyıl içinde yürütülen faaliyetleri sizlerle paylaşacaklar. Tıp Fakültesinin eğitim-öğretim açısından gözden geçirilmesi gereken hususlar dile getirilecek ve bunları tartışacaksınız. Hep daha iyiye gitmenin vesilesidir bu toplantılar. Faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

ACİL SERVİS YENİLENEREK BÜYÜTÜLECEK

Tıp Fakültesinde bir takım gelişmeler ve yenilikler yapıldığını kaydeden Rektör Sait Bilgiç “44 yıllık bir üniversitenin en eski Fakültelerinden biri olan Tıp Fakültesinin yapılan her yenilikten sonra yenilenmeye muhtaç yeni alanları doğmakta. Özellikle Tıp Fakültesi Hastanesi kısmında. Bu nedenle sürekli bir yapım faaliyetleri söz konusu. Bunlar içinde bu yıl başlayacak en önemli yapım faaliyeti Acil Servisin yenilenmesi ve büyütülmesidir. Ayrıca yeni bir yaklaşımla Acil Serviste birtakım birimlerin bir araya getirilmesiyle de önemli bir eksikliğin giderilmesi söz konusu. Süreci neredeyse tamamlanan Acil Servis’in bu yıl içinde önemli bir kısmının tamamlanacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

HEPİNİZİN BÜYÜK GAYRETİ VE EMEĞİ VAR

Akademisyenlere eğitim sürecindeki katkıları için teşekkür eden Rektör Bilgiç “Öğrencilerimizin iyi yetişmesi sürecinde hepinizin büyük gayreti ve emeği var. Bundan sonraki dönemde, eğitim alanında daha da öne çıkacak bir Tıp Fakültesi olabileceğimizi düşünüyorum. Bunu hep beraber sağlayacağız. Aramıza yeni katılan akademisyenlerden de bu sürece katkı sağlaması konusunda Dekanlığımızın hassas davranmasını bekliyoruz. Fakülte içindeki tüm birimlerin,  görüş birliği ve desteğiyle sağlanacak uyum, Tıp Fakültemizin daha iyi eğitim vermesine katkı sağlayacaktır .”değerlendirmesinde bulundu.

GEREĞİNİ YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

Üniversitede devam eden kalite sürecine değinen Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç “Kalite sürecini önemsiyor ve gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz. Sizlerden ricamız bizim iyi niyetli yaklaşımımızı ve düşüncelerimizi desteklemeniz. Kalite süreci ile ilgili görevinizi ihmal etmeden yerine getirdiğiniz takdirde OMÜ ailesinin geleceğinin ve huzurunun çok daha iyi olacağını düşünüyorum. OMÜ olarak daha iyiye gideceksek bunu hep birlikte başaracağız. Ayrım yapmaksızın işini en iyi şekilde yapan bizim için en makbul kişidir.” dedi.

Katılımları için tüm akademisyenlere teşekkür eden Rektör Sait Bilgiç “OMÜ Tıp Fakültesi sizlerin sayesinde çok daha yukarılarda yer alacak” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’in konuşmasının ardından teşekkür belgesi takdim törenine geçildi. Eğitim dönemine ayrıca katkıda bulunan akademisyenlere Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir ve Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen tarafından teşekkür belgesi verildi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir de başarılı bir dönemi geride bıraktıklarını belirterek OMÜ Tıp Fakültesi öğrencilerinin 2018 yılı Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) gösterdikleri performans hususunda değerlendirme yaptı. OMÜ Tıp Fakültesi öğrencilerinin Anatomi Anabilim Dalı ve Fizyoloji Anabilim alanındaki TUS başarı sıralamasının kontenjanı 100’ü geren 36 Tıp Fakülteleri arasında 9. Sırada olduğunu ifade eden Dekan Ayhan Dağdemir, diğer alanlarda da bu sırlamayı yakalamayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Güngör de Fakültenin mevcut durumu hakkında bilgilendirici bir sunum yaptı.  Genel bir dönem değerlendirmesi ve önerilerin paylaşılmasının ardından toplantı sona erdi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com