Ana Sayfa SAĞLIK 19 Mart 2019

OMÜ Tıp Fakültesinde Görev Değişimi!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ)Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi  (Tıp Fakültesi Hastanesi) müdürlüğünü (Başhekim) 4 yıldır yürüten Prof. Dr. Recep Sancak, yerini Prof. Dr. Ünsal Özgen’e bıraktı.
OMÜ Tıp Fakültesinde Görev Değişimi!

Samsun Haberleri – Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ)Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi  (Tıp Fakültesi Hastanesi) müdürlüğünü (Başhekim) 4 yıldır yürüten Prof. Dr. Recep Sancak, yerini Prof. Dr. Ünsal Özgen’e bıraktı.

Tıp FakültesiHastanesi  Başhekimlik makam odasında gerçekleştirilen devir-teslim törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir ve başhekimlik personeli katıldı.

KALICI OLAN KURUMUMUZ

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, “Bu görevi 4 yıldır sürdüren Recep Hocamız, bayrağı bugün Ünsal Hocamıza teslim ediyor. Bu 4 yılın yaklaşık 2,5-3 yılında birlikte çalıştık. Bu görevler gelip geçici, kalıcı olan kurumumuza yaptığımız katkılarımız. Kendisi özveriyle çalıştı, kurumun daha iyi yerlere gelmesi için hastanemizin daha iyi yerlere gelmesi için mücadele etti. Ünsal Hocamızın da tecrübesiyle hastanemize çok iyi hizmetler edeceğine inanıyoruz. Hizmetlerinden dolayı Recep Hocamıza teşekkür ediyor, Ünsal Hocamıza da yeni görevinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

GÖREVİ DEVREDİYORUZ

Görevi devreden Prof. Dr. Recep Sancak ise ekonomik anlamda sıkıntılı bir dönemde göreve geldiklerini belirterek, “Görevi devraldığımızda kendimize belirli hedefler koyduk. İnanın hepsinde bu hedeflere ulaştık. İşin en sıkıntılı kısmı mali kısmıydı. Ciromuzu artırdık. Gelecekteki harcamalar için hesabında parası olan bir fakülte bıraktık. Kısacası enkaz devretmedik. Bu işe yıllarını vermiş bir arkadaşımıza görevi devrediyoruz. Başarılı olacağına yürekten inanıyorum” dedi.

GEMİYİ YÜRÜTMEK İÇİN ÇABA SARF EDECEĞİZ

Başhekim Prof. Dr. Ünsal Özgen de, “Recep Hocamın bıraktığı yerden nöbeti biz devralıyoruz. Bu tür görevlerde esas olan devlettir. Devletin işi durmaz, gereği neyse yapılacaktır. Tabi ki ben de elimden geldiğince, takım arkadaşlarımla birlikte, bu gemiyi yürütmek için çaba sarf edeceğiz. İnşallah hayırlı olur diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından görevi devreden Prof. Dr. Recep Sancak, 4 yıl boyunca birlikte çalıştığı Başhekimlik personeliyle vedalaştı.

Prof. Dr. Ünsal Özgen kimdir?

1963 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı şehirde tamamladı. Lisans eğitimini 1986 yılında Erciyes Üniversitesinde, Çocuk Hastalıkları uzmanlık eğitimini 1992 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde, Çocuk Hematoloji yandal eğitimini 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde tamamladı. Öğretim üyeliğine 1993 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlamış olup 2002 yılında doçent, 2008 yılında profesör unvanını aldı. Bilimsel araştırmalar için 1998 yılında WayneStateUniversity, Michigan Children Hospital’de çalıştı. İnönü Üniversitesinde 2008-2016 yılları arasında Rektör Danışmanlığı, Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanlığı, Hastane Başhekimliği, Tıp Fakültesi Dekanlığı ve Rektör Yardımcılığı görevlerini yaptı. Bu zaman diliminde “Ulusal Çekirdek Eğitim Programı 2014” komisyonu çalışmalarına katıldı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde 2018 yılında göreve başladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Bilim Dalı öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com