Ana Sayfa SAĞLIK 20 Haziran 2020

Samsun Sağlık Turizmi Derneği İlk Toplantısını Yaptı!

Samsun Haberleri - Normalleşme süreci ile birlikte Samsun Sağlık Turizmi Derneği (SASTUD)’nin ilk yönetim kurulu toplantısı gerçekleşti.
Samsun Sağlık Turizmi Derneği İlk Toplantısını Yaptı!

Samsun Haberleri –  Ülkemizin Sağlık Turizmi hedeflerini gerçekleştirme doğrultusunda faaliyet gösteren derneklerden Samsun Sağlık Turizmi Derneği (SASTUD) normalleşme süreci ile birlikte yönetim kurulu toplantılarına başladı.

SASTUD; İl Sağlık Müdürlüğü, Büyük Şehir Belediyesi, Samsun Ticaret Odası, özel hastanelerin ve ilgili paydaş kuruluşların desteği ile kurulmuş ilk genel kurul toplantısını 20.03.2017 tarihinde gerçekleştirmişti. İkinci genel kurulu 29.02.2020 tarihinde yapılmış ve yeni dönemde görev yapacak Yönetim ve Denetim Kurulları seçilmiştir. Genel Kurul sonrası yeni Yönetim Kurulu’na;

  • Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Rektör Baş Danışmanı Prof. Dr. Fatih ÖZKAN (Yönetim Kurulu Başkanı),
  • B.Ü. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet ŞEN (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı),
  • Medicana International  Samsun Hastanesi Genel Müdürü Güner ARMUTLU (Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği),
  • Samsun Büyük Şehir Belediyesi Şube Müdürü Hakan DEMİR (Yönetim Kurulu Üyesi),
  • Gürmed Tıbbi ve Teknoloji Sistemler San. ve Tic. Aş. Genel Koordinatörü Temel UZLU (Yönetim Kurulu Üyesi),
  • B.Ü. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Sinan DEMİRKOL (Yönetim Kurulu Üyesi)
  • Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Turizmi Birimi’nden Erdoğan KÖKSAL (Yönetim Kurulu Genel Sekreteri) seçilmiştir.

Derneğin yeni Başkanı olarak görev alan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve Rektör Baş Danışmanı Prof. Dr. Fatih Özkan, 2020 yılı ilk yönetim kurulu toplantısında SASTUD’un kurulmasında ve çalışmalarında katkıda bulunanlara teşekkür ederek; “2017’den itibaren derneğimiz Samsun ve Ülkemizin sağlık turizminin geliştirilmesi için çalışmalarına devam etmektedir. Sağlık Turizmi, katma değeri yüksek olan ve ekonomik krizlerden çok fazla etkilenmeyen kendini her geçen gün daha da geliştiren dinamik bir sektördür. Sağlık Turizmi Ülkemizin cari açığının kapatılmasına katkısının yanında Ülkemiz imajına da olumlu katkı sağlamaktadır. Pandemi sürecinde ülkemizin insan odaklı, kaliteli ve son teknoloji sağlık hizmetleri tüm dünya ülkeleri tarafından fark edilmiş ve takdir toplamıştır. Milyon dolarla yapılacak tanıtımlarla bile gerçekleşmesi zor olan tüm dünyada sağladığımız sağlık hizmetlerinde bilinirliliğimiz sağlık turizmcilerine daha da fazla sorumluluk yüklemektedir. Pandemi süreci göstermiştir ki ister turizm amaçlı olsun isterse sağlık turizmi kapsamında ya da turistin sağlığı kapsamında olsun ülkemize ve şehrimize gelen misafirlerimizin sağlığının korunması bizleri sorumlu kılmaktadır. Pandemi döneminde ülke olarak gösterdiğimiz performans ve yakaladığımız ivmenin yardımıyla da öngörülen fırsatları değerlendirerek yapacağımız çalışmalar Samsun İlimizin Sağlık Turizmi potansiyelinin pazarlanmasına yönelik olacaktır. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, Samsun Büyük Şehir Belediyesi, Ondokuzmayıs Üniversitesi ile birlikte tüm ilgili kamu ve özel kuruluşların katkı ve çabalarıyla ilimizin sağlık turizmi kapsamında parlayan bir cazibe merkezi olmasını sağlayacak küresel bir pazar oluşturulması hedeflenecektir. Yeni dönemde ilimizde ve hedef pazar ülkelerde gerçekleştireceğimiz alım heyetleri, ticaret heyetleri, kongreler ve benzeri tüm organizasyonlar ilimizde faaliyet gösteren sağlık turizmi sektörünün ikili anlaşmalar yapmasına olanak sağlayacak şekilde düzenlenecektir” dedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com
samsunhaberx.com