Ana Sayfa SAMSUN HABERLERİ 17 Şubat 2019

OMÜ’den Emeklilerine Vefa Gecesi!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ); emekli olan akademik ve idari personelini, düzenlediği yemek organizasyonunda bir araya getirdi. “OMÜ Emekliler Günü” adı altında düzenlenen etkinliktekonuşan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç “Bizler sizi, artık çalışmıyor olsanız da bu ailenin her zaman birer mensubu olarak görüyoruz” dedi.
OMÜ’den Emeklilerine Vefa Gecesi!

Samsun Haberleri – Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ); emekli olan akademik ve idari personelini, düzenlediği yemek organizasyonunda bir araya getirdi. “OMÜ Emekliler Günü” adı altında düzenlenen etkinliktekonuşan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç “Bizler sizi, artık çalışmıyor olsanız da bu ailenin her zaman birer mensubu olarak görüyoruz” dedi.

Uzun bir aranın ardından geçtiğimiz yıl yeniden düzenlenmeye başlanan ve OMÜ’den emekli olanları bir araya getiren “OMÜ Emekliler Günü” etkinliği, yoğun katılımla gerçekleştirildi. Omtel Otel’de düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Prof. Dr. Vedat Ceyhan ile Prof. Dr. Mehmet Kuran, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, fakülte dekanları, akademik ve idari personel ile kurumdan emekli olan 50 personel katıldı.

BİZ BU BİRLİKTELİĞİ ÖNEMSİYORUZ

Düzenlenen etkinlikte konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Emekliler Gecesi’ne katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. OMÜ ailesine emek verenlerle bir arada olma mutluluğunu bizlere yaşattınız. Biz bu birlikteliği önemsiyoruz. Bu büyük ailenin bir mensubu olmaktan hepimiz gurur duyuyoruz. Bugüne kadar bizlere emek veren ve bu noktaya gelişimizde büyük katkıları olan bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Sizler uzun yıllar Üniversitemize hizmet verdiniz. Bizler sizi, artık çalışmıyor olsanız da bu ailenin her zaman birer mensubu olarak görüyoruz.” dedi.

GAYRET GÖSTERİYORUZ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin, Türkiye’nin önemli üniversiteleri arasında yer aldığına dikkati çeken Rektör Bilgiç “Bu kurumun güzelliklerini ve ülkenin gelişimine sağladığı katkıları hep birlikte yaşıyoruz, görüyoruz. Bizler de görevi aldığımız günden beri öncelikli olarak bu kurumun çalışanlarını değerli kılmak, onların huzur içinde çalışmalarını sağlamak adına gayret gösteriyoruz. Tabii ki zaman zaman bizden kaynaklı olarak istemediğimiz ufak tefek sorunlar da yaşanabiliyor. Bunu giderebilmenin en güzel yolu, iş birliğimizi ve ilişkilerimizi sağlıklı tutmaktan geçiyor. Belki bundan daha da önemlisi, işimizi severek yapmak. Evde yemek yaparken zevkle yapan kişinin yaptığı yemeğin tadının daha güzel olduğu söylenir. Yapılan işte de aynısı geçerli. Elbette bilmek önemli, ama bunu severek yapıyorsak ortaya çok güzel bir sonuç çıkıyor. Biz de bunu sağlamak için gayret gösteriyoruz. Herkesin hakkını gözetmeye çalışarak, adaletle yaklaşarak, güven ortamının devamı için çaba harcıyoruz.” diye konuştu.

ÇOK ÖNEMLİ BİR YIL OLACAK

“2019 yılı Türkiye açısından çok önemli, ama Samsun için daha da önemli bir yıl olacak” diyen Bilgiç sözlerini şöyle sürdürdü: “19 Mayıs 1919’un 100. yılı olması ve tarihimiz açısından son derece önemli bir dönemeç olan bu günün adını taşıyan bir bilim kurumu olmamız hasebiyle, bu yıla büyük bir önem ve hassasiyetle yaklaşıyoruz. Bu yıl içerisinde birçok etkinlik olacak. Bizim Üniversitemizin içinde olduğu yaklaşık 100 civarında etkinlik var. Bu etkinliklerle Atatürk’ün bu şehre adımını attığı o özel günü tekrar hatırlamak için o günü yeniden yaşayacağız. Türkiye Cumhuriyeti kolay kurulmadı. O günün zorlukları bugün yaşadıklarımızla kıyaslanmayacak kadar ağırdı. Ama o gün bunu başaran milletimiz bugün de, geleceğe atılması gereken adımları en iyi şekilde atacaktır. Bunu çok çalışarak ve geleceği iyi okuyarak yapabiliriz. Dünyada çok hızlı bir değişim söz konusu ve bu değişime ayak uydurabilmek için de bizim gerekli olanları yapmamız lazım. Burada üniversitenin büyük rolü var. Gelişmiş ve güçlü ülkelerde çok iyi üniversitelerin olduğunu görüyoruz. Üniversiteleri güçlü olan ülkelerden biri olabilmek için biz de isabetli adımlar atmak adına bütün ekibimizle birlikte çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz.”

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARILARIYLA GURURLANDIK

Üniversite ve öğrenci bazında kazanılan başarılardan da söz eden Rektör Bilgiç “Son iki yıldır Türkiye’nin en büyük 500 ihracatçısından biri olduk. Bunu da eğitim ihracatı alanında gerçekleştirdik. İnşallah bu başarıyı daha da geliştirerek sürdüreceğiz. Yine bu yıl 3 öğrencimiz bizi çok gururlandırdı. Diş Hekimliği Fakültesi mezunu öğrencimiz TUS 1.si oldu. Tıp Fakültesi öğrencimiz TUS 2.si oldu. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi bölümünden de bir öğrencimiz, Kaymakam Adaylığı sınavında Türkiye 1.si oldu. Bu başarılar bizim için önemli. Belki bunlar kişisel başarı olarak görülebilir, fakat bu öğrencilerimizin fakültelerinde dereceye girdiğini görünce, verdiğimiz eğitimin de bu başarıda payı olduğunu görüyor ve gururlanıyoruz. Bunların yanı sıra bilim insanı arkadaşlarımızın bilimsel zeminlerde kazandığı başarılar da heyecanımızı ve mutluluğumuzu yükseltiyor, çalışma şevkimizi artırıyor. İnşallah bu aile, her geçen gün aramıza katılan yeni beyinlerle ülkemize sağladığı faydayı daha da büyüterek yoluna devam edecektir.” şeklinde konuştu.

ÇOK BÜYÜK BİR MUTLULUK

Gecede söz alan OMÜ’nün duayen hocalarından Prof. Dr. Memduh Erkin “Atatürk çok fazla okuyan biriymiş. Dumlupınar’da top sesleri arasında iktisat okumuş, felsefe okumuş. Çok ileriye bir Fransızcası vardı. Şunu söylüyor; ‘Nerede karşılıklı sevgi ve saygı varsa orada itimat ve itaat vardır. Bunların olduğu yerde disiplin vardır, disiplinin olduğu yerde de başarı vardır.’ Başarının ilk kaynağının da karşılıklı sevgi ve saygı olduğunu söylüyor. Bizler burada hep bir birliktelik içerisindeydik. Bu birliktelikte emeği geçen başta sayın Rektörüm olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bu büyük ailenin bir parçası olmak çok büyük bir mutluluk.” şeklinde konuştu.

EMEKLİ MENSUPLARIN FİDANI OMÜ’DE BÜYÜYECEK

Konuşmaların ardından emekli olan 50 akademik ve idari personele fidan sertifikaları, Rektör Bilgiç, Rektör Yardımcıları ve dekanlar tarafından dağıtıldı. Ardından toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirilirken, gecenin sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran’ın, Müzik Bölümü son sınıf öğrencisi Sevde Özer’in icra ettiği kanun eşliğinde seslendirdiği “Fikrimin İnce Gülü” şarkısı, keyifli dakikalar yaşattı.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com