Ana Sayfa SAMSUN HABERLERİ 12 Haziran 2018

Samsun’da Ramazan Bayramı Tedbirleri Alındı!

Yaklaşan ramazan Bayramı öncesi Samsun Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada “genel güvenlik ve asayişin sağlanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin temini ile vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için ilimiz merkez ve ilçelerindeki mevcut emniyet ve trafik tedbirlerine ilave olarak aşağıdaki uygulama ve tedbirler de alınacaktır” ifadeleri kullanıldı.
Samsun’da Ramazan Bayramı Tedbirleri Alındı!

Samsun Haberleri – Yaklaşan ramazan Bayramı öncesi Samsun Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada “genel güvenlik ve asayişin sağlanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin temini ile vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için ilimiz merkez ve ilçelerindeki mevcut emniyet ve trafik tedbirlerine ilave olarak aşağıdaki uygulama ve tedbirler de alınacaktır” ifadeleri kullanıldı.

İlimiz Emniyet Müdürlüğümüzce genel güvenlik ve asayişin sağlanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin temini ile vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için ilimiz merkez ve ilçelerindeki mevcut emniyet ve trafik tedbirlerine ilave olarak aşağıdaki uygulama ve tedbirler de alınacaktır.

Genel Asayiş Tedbirleri;

13-17 Haziran 2018 tarihleri arasında Ramazan Bayramı öncesi ve bayram tatili süresince vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde ziyaretlerini ve alış veriş yapmalarını sağlamak,    hırsızlık, yankesicilik, kapkaç vb. asayişe müessir olayların önlenmesi için resmi ve sivil motorize ekipler görevlendirilmiştir.

Havaalanı, gar ve terminal gibi yerlerde, kalabalık olan alış veriş merkezlerinin bulunduğu sokaklar, ana arterler, caddelerde ile mezarlıklarda; bayram öncesi 31 noktada, bayram süresince 19 noktada yaya devriye görevi yapmak üzere personel görevlendirilerek emniyet tedbirleri artırılmıştır.

Bayram namazı süresince görevlendirilen 25 ekip camilerde görev alacaktır. Bayram namazı sonrasında silah atılmak suretiyle meydana gelebilecek müessif olayların önlenmesi amacıyla önceki tarihlerde silahla ateş edildiği tespit edilen ve ateş edilmesi muhtemel mahalle, cadde ve sokaklara 23 özel ekip görevlendirilmiştir.

Ankara Yolu, Sinop Yolu ve Ordu yolu üzerinde şehir merkezine girişlerde araçlar ve şahıslar üzerinde kontrol ve denetimler yapmak üzere 24 saat esasına göre günlük 36 personel görevlendirilmiştir.

TRAFİK TEDBİRLERİ;

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü şehirlerarası devlet karayolunda yaya ve araç trafiğine karşı, gündüz 11 ekip, 5 radar ekibi, gece 10 ekip, 3 radar ekibi ile bayram süresince tedbir alacak.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü şehir içi yaya ve araç trafiğine karşı gündüz 17 ekip, 5 şahin ve 1 radar ekibi, 1 yaya ekip, gece 8 ekip, 7 şahin ve 1 radar ekibi ile bayram süresince tedbir alacak.

Şehir içinde ve şehirlerarası devlet karayollarında yaya ve araç trafiğine karşı; gündüz 33 ekip, 6 radar ekibi; gece 25 ekip 4 radar ekibi görevlendirilerek trafik tedbirleri artırıldı.

Vatandaşlarımızın, her zaman olduğu gibi halkın huzuru ve güven ortamını bozacak davranışlarla karşılaşması halinde, 155 polis imdat ve diğer telefonlarımız ile e-mail adresine bildirmeleri gerekmektedir.

Ayrıca Samsun Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde vatandaşların Ramazan Bayramını huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için mevcut emniyet ve trafik tedbirlerine ilave olarak tedbirler de alınacak.

1-13-17 Haziran 2018 tarihleri arasında Ramazan Bayramı öncesi ve bayram tatili süresince, vatandaşlarımızın bayram ziyaretlerine ilaveten mezarlıklar, şehitlikler ve mesire yerlerini ziyaretlerini huzur ve güven içerisinde yapmaları maksadıyla toplam (1082) Jandarma personeli görevlendirildi.

2-Bayram namazı sonrasında silah atılmak suretiyle meydana gelebilecek müessif olayların önlenmesi amacıyla sorumluluk bölgemizdeki camilerde personel görevlendirilmiştir.

3-Ankara, Sinop ve Ordu yolu üzerinde ve ilçe yollarında 24 saat esasına göre araç ve şahısların kontrol ve denetimlerini yapmak üzere (14) ilçede günlük toplam (140) personel görevlendirilmiştir.

4- Cezaevlerinde bulunan hükümlü ve tutukluların aileleriyle yapacakları açık görüş esnasında emniyet tedbiri maksadıyla gerekli tedbirler alınacaktır.

Trafik Tedbirleri;

5-(25) trafik timi tarafından, sorumluluk bölgemizdeki yollarda, gündüz (109), gece (44) olmak üzere toplam (153) seyyar ve sabit noktada trafik uygulaması yapılacaktır.

6-Vatandaşlarımızın güvenli seyahat etmesini sağlamak ve meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek maksadıyla (7) adet hız tespit radarı ve (2) adet İHA/Drone ile özellikle geçmiş dönemde kazaların yoğun olduğu bölgelerde trafik uygulamaları icra edilecektir.

Vatandaşlarımızın, her zaman olduğu gibi halkın huzuru ve güven ortamını bozacak davranışlarla karşılaşması halinde, “156 Jandarma İmdat” hattına bildirmeleri gerekmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com