19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ile CHP’nin Samsun’da ilk kez gerçekleştirilecek MYK toplantısı için kente gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel’i makamında ziyaret etti. Ziyarete CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ, parti merkez yürütme kurulu üyeleri, kadın kolları merkez yürütme kurulu üyeleri ve parti meclis üyeleri eşlik etti.
O yüzden burada yapılacak kamu hizmeti sadece yerel bir hizmet değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisine çok önemli bir hizmettir. Ben Samsun'da, Gazi’nin Partisi’ni birinci parti yapmayı hedefliyorum. Herkes sorumluluğunu bilecek ve ona göre çalışacak. Hep beraber başaracağız.”
“BANA İNANANLARI UTANDIRMAYACAĞIM”
Tarihsel açıdan son derece önemli bir günde gerçekleşen ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden iki lider bir süre sohbet etti. Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, sohbette “Sizleri Atakum Belediyesi’nde ağırlamak onur ve gurur verici. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı, Samsun'a adım atarak başlatmasının 105. yıl dönümününde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda, çiçeği burnunda belediyeciliğimizle sizleri ağırlamaktan mutluyuz. Hepiniz hoş geldiniz. Atakum’da belediye başkanlığı bana nasip oldu. Ben Atakum’da yaşayan her iki kişiden birinin oyunu aldım. Önce bu güvene layık olabilmek ve sonrasında her üç kişiden ikisinin oyunu alabilmek için çalışacağım, bana inananları utandırmayacağım. Sizlerle birlikte 19 Mayıs’ı Samsun’da geçiriyor olmak bizi çok mutlu etti.” diye konuştu.![](https://www.samsunhaberx.com/images/files/2024/05/664bbe2d1a982.jpeg)