SAMSUN HABER - Atakum Belediyesi ve Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği (EKOBİD) iş birliğiyle ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ ve ‘Çevre Haftası’ dolayısıyla Çobanlı İskelesi’nden Körfez Marina’ya kadar olan alanda bisiklet turu gerçekleştirildi. ‘Çeviriyoruz, Dönüştürüyoruz, Karbon Salmıyoruz’ sloganıyla düzenlenen etkinliğe, EKOBİD üyesi bisiklet sporcularının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Çobanlı İskelesi’nden eş zamanlı hareket eden doğa dostu bisikletliler, Körfez Mahallesi’nde bulunan Marina’ya kadar pedal çevirdiler. Çevreci hareket, turun gerçekleştirildiği güzergâh boyunca vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. “ÇEVRE DUYARLILIĞINI ARTIRMAYI AMAÇLIYORUZ”Atakum Belediye Başkan Vekili Halil Taşkın, çevre konusunda farkındalık yaratacak etkinliklerin, hafta boyunca devam edeceğini belirterek “Amacımız çevreye duyarlılığı artırmak. Bütün vatandaşlarımıza ekolojik ve temiz çevre bilincini aşılayıp, bu konuda katkı sağlamayı ve herkeste çevre bilincini geliştirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.