Ana Sayfa GÜNCEL 17 Ocak 2021

Ofis Bir-Sen’den Murat Turan’a Ziyaret!

Samsun Haberleri - Ofis Bir-Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül ile birlikte Yönetim Kurulu Üyesi Basın Yayın ve Sosyal İşler Sekreteri Şefik Bulut, İlkadım Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Turan’ı ziyaret etti.
Ofis Bir-Sen’den Murat Turan’a Ziyaret!

Samsun Haberleri – Ofis Bir-Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül ile birlikte Yönetim Kurulu Üyesi Basın Yayın ve Sosyal İşler Sekreteri Şefik Bulut, İlkadım Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Turan’ı ziyaret etti.

Bu ziyarette; Sendikal çalışmalar ve İlkadım İlçe Müdürlüğünde görevli sendika üyeleri hakkında kendisine bilgi verilirken, İlçe Müdürü Murat Turan da özellikle pandemi sürecinde memurların ortaya koyduğu özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerini sundu.
Kamuda çalışan işçilerin görev tanımları hususunda birçok kurumda büyük zafiyetler olduğuna dikkati çeken Ofis Bir-Sen Samsun İl başkanı Fevzi Gül şunları kaydetti; “Kamu kurumlarımızda liyakat ön planda tutulması gerekirken maalesef bazı kurumlarımızda yönetmelikler dikkate alınmadan torpille görevlendirmeler yapılarak işçi personeller bir yerlere getiriliyor. Bunun sonucunda da birtakım sorunlar ortaya çıkıyor ve insanların genel anlamda sorun olduğu yerde ortak bir akılla hareket etmek ve hukuk yollarını işleterek haklarını aramak yerine, sonradan önüne engel olacak eylem, söylem ve ifadeler ile hem ilgili kuruma hem kendisine hem de çevresindekilere zarar verebilecek tutum ve davranış sergiliyor. Bu ve bunun gibi tutum davranışta bulunanlar devleti temsil noktasında yine çalıştığı kurumu küçük düşürebiliyor. Bu sebeple kamu da çalışan işçilerin görev tanımlarının yeniden gözden geçirilerek gerekli düzenlemelerin yapılması gerekmektedir” dedi.
İlkadım Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Turan ziyaretleri nedeniyle Başkan Gül ve beraberindekilere teşekkür etti.

Yorumlar (16 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 • Memur55 :

  17 Ocak 2021-16:24

  Malesef kanun ,yasa ,yönetmelik tanımadan, kadrosuna bakılmadan bazı işçi arkadaşlarımıza imza yetkisi veriliyor. Doğru birsey degil bu yapılanlar.

 • Mehmet gönül :

  17 Ocak 2021-16:53

  Kamuda sadece işçilerle ilgili görev tanımları değil memurlarla ilgili görev tanımları da düzenlenmesi gerekiyor. Adamın mezuniyeti meslek lisesi ünvanı teknisyen çalışması gereken yer atölye fakat hiç alakası olmayan farklı bir birimde çalışıyor. Bekçi bakıcı olmasına rağmen imza yetkisi bulunmamasına rağmen daha üst görevlerde görev veriliyor. Memurun da işçinin de kadro düzenlemesi yapılması gerekiyor.

 • Memur55 :

  17 Ocak 2021-17:54

  Memur unvanlı başka kurumdan gelmiş kurumu bilmeyenlere müdürlük ve amirlik veriliyor. Bekci-bakici ve teknisyen de memur onun neden imza yetkisi olmasin. Adı üzerinde 657 sayılı Devlet memuru.. Kânun açık mehmet bey. Önce kanunu ac oku.

 • Ali veli :

  17 Ocak 2021-18:03

  Yorum yazan kardeşim dogru diyorsun,
  din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni spor müdürü, imam dan ilce müdürü, dis hekiminin belediye başkanlığı yaptığı bi ulkede yaşıyoruz.
  Yani once bu liyakatsiz gorevlendirmeleri elestir.
  Dinimiz ne diyor “işi ehline verin” mesele burada .
  Avrupa gelişmiş ülkelerde herkez kendi isini yaparken bizim ülkemizde herkez koltuk peşinde maalesef.
  Sende normal bi memurun belli ki senden ricam kendine de bir sor benim ne meziyetim varda bu makam da oturuyorum diye.
  Kurumun içinde bulunduğu içler acısı durum ortada. Dedikodu, iftira, adam kayirma her türlü rezillik var. Bunlarida eleştir kardeşim.

 • Tekniker :

  17 Ocak 2021-18:13

  Teknisyen atelyede çalışır diyen Mehmet bey, ben teknikerim ve masa basında teknisyen arkadaşlarınla görev yapıp, birim fiyat hesaplamaları yapıp, inşaatı devam eden yapıları denetliyoruz. Bilgiden ve kanunlardan çok yoksun bir sekilde yorum yapmissiniz.

 • Mehmet gönül :

  17 Ocak 2021-18:35

  Bir memurun imza yetkisi olabilmesi için müdür ünvanı olması lazım şef ve memur ünvanın paraf yetkisi vardır.
  Gençlik sporunda spor ilgili birimlerinde yani spor, okul sporları buralarda spor bilimleri mezunu BESYO mezunu arkadaşların görev alması gerekiyor. Tesislerde spordan gelen kişilerin görevlendirilmesi gerekli. Yeni teşkilat şemasında spor birimi diye ayırmış zaten buna dikkat edilmesi gerekli spor kısımımda BESYO mezunu personele görev verilmeli.

 • Memur55 :

  17 Ocak 2021-18:59

  Mehmet Gönül, cokk komiksin gerçekten. O yüzden din kültürü öğretmeni il müdürü demi. Iscı amir. Besyo bölümünde çok yetenekli arkadaşlar var ama idarecilik konusunda malesef top yönetmiyor kurumu. Besyo bolumu mezunlari antrenörlük yapsın o zman senin dediğin gibi ise. Valla gülüyorum hâline :))))))

 • Sporcu :

  17 Ocak 2021-21:04

  Memur55 il müdürü din kültürüne öğretmeni olabilir spor genel müdürü de hukuk mezunu, ancak işi yapan kişiler torna tesviye mezunu olmasın o küçük gördünüz insanlar emek vererek buralara geldiler kontenjandan memur olup açık öğretimden bir bölüm bitirmediler. Sizin spor ve yöneticilik geçmişinin bayağı var herhalde hakim olmadığınız konu yok gibi.

 • Yetiştirmeyurdu :

  17 Ocak 2021-23:09

  En çok kuyruk acınız Makama gelenlerin dindar olması ama şunu unutmayın eski Türkiye yok ülkenin başında imam hatip mezunu bir Lider var…

 • Hakkı karayel :

  17 Ocak 2021-23:32

  Spor bakanlığında görev alanların spora yakışır şekilde sporcuya güzel örnek olduğu sürece kurumdaki her çalışana makam ve imza yetkileri verilir. Makamını kullanarak insanları karalayan ve asilsız iddalar savurarak geçmişi unutturmaya çalışmak acizce

 • Şinasi :

  17 Ocak 2021-23:33

  Birilerinin bir yerlere gelmesi zorunuza çok gidiyor belli demek ki gelen kişiler doğru işler yapıyor ki sürekli taş atıyorsunuz önce bi kendinize bakın hanginiz ne kadar doğru sendikaların amacı eleştirmek sürekli yalan yanlış haber yapmak olmuş bu haberi yapan sendika piyondur bence ne zaman haber görsem sendika için değilde birileri kendileri için bu sendika üzerinden haber yapıyor .bence bu sendikanın acilen araştırılması gerek saygılar

 • Oguzdadass :

  17 Ocak 2021-23:43

  Daha geçtiğimiz aylarda hakkında ahlak masası tarafından adli işlem yapılan müdür ve yandaşları bugün sözde toplumsal fayda çatısı altında kurumlar vb devlet yürütme organları altında işleyiş dengeleri hakkında yanlış yürütme hakkında basında ilk sayfalarda yer alıyor . Bizler ne ara bu hale geldik . Malesef ne üzüntülü bir durumdayız ki işleyişimizde bırakın böyle insanların memuriyetlerinin olması kurum ve kuruluşlarımızda görev yapma imkanları dahi olmayacak kişilerin arkalarında torpil ve güç ile hala çalışabilmeleri gururumuzu ve daha iyi olacağımız umudunu kırıyor ve yıkıyor. İşte söz ve imza sürküsü güçlünün elinde haklı olanın değil . Bu şekilde karalama propagandaları ile hiç ama hiç kimse yapmış olduğu o kadar rezil ve ahlakı dışı eylemi unutturamaz. Şu anda güçleri ile ne kadar temizlenmiş olsalar dahi imza kürsüleri ellerinde bulunsa dahi bizim gibi hak ve haklılık için mücadele edenlerin iplerini ellerine alamazlar . Namus devletin ebediyetidir . Namusuna göz dikenin devletine sevdası olmaz . Uçkur değil dava adamlarına imza yetkisi verilmeli.

 • Hamza bey :

  18 Ocak 2021-11:11

  Bu sendika sürekli aynı haberleri yapıyor belliki bi kuyruk acısı var sendikayı kendi çıkarları için kullanıyorlar bence bir kaç yerde de aynı habere denk geldim bu sendika piyondur araştırılsın .diğer konu ise antrenör yönetmenliğini iyi okuyun işçide olsa memurda olsa en altta il müdürü ne görev verirse onu yapar yazar vasıfsız elamanlarla karıştırmayın . Bu arada demek ki iyi işler yapıyorki sürekli taş atma eleştiri peşindesiniz sizin çıkarınıza yapsa susardınız

 • Mehmet :

  18 Ocak 2021-11:37

  Tekniker kardeşim çok doğru söylüyorsun sen işini yapıyorsun ben tekniker masa başında çalışmaz demedim işini yapsın dedim. Darısı tüm tekniker ve teknisyen personelin başına.

 • Ali veli :

  18 Ocak 2021-13:31

  Kardeşim senin imam hatip mezunu liderimiz var dediğin kişi bu ülkenin ve bizim liderimiz.
  Bırakın hemen sayin cumhurbaşkanımızın arkasına sığınmayı.
  Cumhurbaskanimizda olan yöneticilik, idarecilik ve ileri görüşlülük birazı senin müdürün de olsa başımıza taç olur zaten.
  Ama senin ve senin savundukların yoneticilik yapmaktan çok yalan, dolan, iftira üretiyor.
  Samsun da sporun geldiği nokta ortada.
  Önünüze gelen organizasyonları becerip yapamıyor şehre ve turizmine darbe vuruyorsunuz.eski gazete haberlerini okursan anlarsın.
  Bizde elhamdülillah muslumaniz. Bizim lafımız dinimize degil. Can kurban dinimizi kullanan, sahtekar , yalanci, iftiracı kısacası “elinde kuran dilinde yalan” olanlar ile.
  Ha birde işi ehline vermeyince olani söylim sana.
  kullandigin telefonu o beğenmediğin yabancılardan almaya mahkum kalırsın.
  Siz devam edin dinimizin ve imam hatip gibi güzide kurumların sırtından prim yapmaya.

 • Can can :

  21 Ocak 2021-19:14

  Orda oturanlardan birini iki buçuk yıl önce ilçe müdürü Murat bey kovarak göndermişti hayret nasıl geldi hayırlı olsuna. Tekrar İlkadım dönmek istiyor herhalde.

Tema Tasarım | Osgaka.com