Ana Sayfa SAMSUN HABERLERİ 13 Temmuz 2019

‘Eğiticilerin Eğitimi’ Programı OMÜ’de Tamamlandı!

Samsun Haberleri - Üniversite öğretim elemanlarına ÖMTEL’de verilen 5 günlük ‘Eğitimcilerin Eğitimi’ programı sona erdi.
‘Eğiticilerin Eğitimi’ Programı OMÜ’de Tamamlandı!

Samsun Haberleri  -Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan’ın önerisiyle başlatılan ve yürütücülüğünü OMÜ Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Gökalp’ın yaptığı  “Eğiticilerin Eğitimi” konulu proje kapsamında, OMTEL Otel’de, üniversite öğretim elemanlarına 5 günlük bir eğitim programı düzenlendi.

OMÜ Bilimsel Araştırma Projeleri(BAP) kapsamında yer alan ve 18 aylık bir eğitimi kapsayan program ile toplam 150 üniversite öğretim elemanına ulaşmak amaçlanıyor. Program,bir öğretim elemanının sahip olması gereken bütün bilgi ve beceriler hakkındaki eğitimi kapsıyor.

UYGULAMALARA YER VERİLDİ

Tören öncesi proje hakkında bilgi veren Doç. Dr. Murat Gökalp “Bu program; etkili öğrenme ve öğretme süreci, yeni öğretim yöntem ve teknikleri, beden dili ve iletişim, iletişim becerileri, çatışma çözme becerileri, sınıf yönetimi, ölçme ve değerlendirme, etkili sunum teknikleri, beyin ve öğrenme gibi bir öğretim elemanının sahip olması gereken bütün bilgi ve becerileri hakkında bilgi veren 40 saatlik bir eğitimlerden oluştu. Eğitimde sunu ve anlatım yerine, daha çok uygulamaya ağırlık verildi. Bu eğitimlerimiz, kasım, ocak ve haziran ayları olmak üzere önümüzdeki dönemlerde de devam edecek” ifadelerine yer verdi.

 ‘EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ’Nİ KENDİLERİ GERÇEKLEŞTİRSİN

Konuşmasına katılım sağlayan herkese teşekkür ederek başlayan OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan ise “Ben, en kötü en verimsiz eğitimin bile mutlaka insana bir şeyler kattığını düşünenlerdenim. Bir şey öğrenmeden buradan ayrılmış olmanız mümkün değil. En azından birbirimizle tanıştık, değerli hocalarımız geldi, değerli bilgiler paylaştılar ve en mutlu ana geldik. Ben, katılımınız ve buraya zamanınızı ayırdığınız için yürekten teşekkür ediyorum. Sizlerden beklentim şudur; fakültelerimiz her yıl kendi birimlerinde Eğiticilerin Eğitimi’ni kendileri gerçekleştirsin” dedi.

Akademisyenlere katılım belgeleri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Proje yürütücüsü Doç. Dr. Murat Gökalp ve Dr. Öğr. Üyesi Şener Şentürk tarafından verildi.

Toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından eğitim programı sona erdi.

????????????????????????????????????

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com