Ersan Aksu, ‘İllet – Zillet İttifakı’ Kayığına Atlayan Gafiller’! » Samsun Haber | Samsun HaberX | Samsun Haberleri | Samsunspor | Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberleri

Ana Sayfa SİYASET 25 Mart 2019

Ersan Aksu, ‘İllet – Zillet İttifakı’ Kayığına Atlayan Gafiller’!

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, 31 Mart Yerel Seçimleri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
Ersan Aksu, ‘İllet – Zillet İttifakı’ Kayığına Atlayan Gafiller’!

Samsun Haberleri – AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, 31 Mart Yerel Seçimleri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Yazılı olarak yapılan açıklamada AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu şu ifadeleri kullandı: 

Değerli Samsunlu hemşerilerim…

AK Parti Samsun İl Başkanlığı olarak 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine dair gözlemlerimizi ve değerlendirmelerimizi kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyoruz.

31 Mart Yerel Seçimleri süreç olarak; iki farklı siyasal ‘ittifak’ zemininde devam etmektedir. Birincisi; ruhunu ve idrakini 15 Temmuz’un oluşturduğu ‘Cumhur İttifakımızdır’

Mevcut dünya sistemi – emperyalizm insanlığa ve bilhassa Türk-İslam coğrafyasına / İslam coğrafyasına / gönül coğrafyamıza uzun zamandan beri derin acılar yaşatmaktadır. Bu zulüm ve acılara ‘dur’ diyecek yegâne güç ise gönül coğrafyamızın ve mazlum dünyanın umudu olan ‘Güçlenen Türkiye’mizdir.

Bu yüzden; dünya sisteminin egemenleri – emperyalist güçler ve içimizdeki işbirlikçileri Güçlü ve Büyük Türkiye’nin oluşmaması için Ülkemize çeşitli operasyonlar uygulamaktadırlar…

40 yıldır analarımızın – babalarımızın – eşlerimizin yüreklerini yakan ve binlerce vatan evladımızı şehit eden bölücü terör örgütü PKK’yı bu topraklardan söküp attık.

Bu defa düşman 15 Temmuz’da, siyonizmin uşağı FETÖ vasıtası ile en büyük hamlesini yaparak kanlı darbe teşebbüsüne kalkıştı.

Cumhurbaşkanımızın liderliğinde aziz milletimiz, tüm yurtta ayağa kalktı; savaş uçaklarına – tanka – topa göğsünü siper ederek millet ve vatan düşmanı hainleri bertaraf etti.

Milletimiz 15 Temmuz’da “Tek Vatan – Tek Bayrak – Tek Millet ve Tek Devlet” dedi…

Ne PKK, ne FETÖ işe yaramadı. Ellerinde ülkemize düşman, vatanımızı bölmek/böldürmek için sınırlarımızın hemen gerisinde silahlandırdıkları terör grupları kaldı. Onları da imha ve yok edeceğimiz günler yakındır.

İşte ‘Cumhur İttifakımızın’ ruhu ve idraki budur…

Beka Meselesi dediğimiz budur…

İşte bizim ittifakımız; Milli Bekamıza kastedenlere,

İşte bizim ittifakımız; Vatanımızı ve Milletimizi bölmek isteyenlere,

İşte bizim ittifakımız; Bayrağımızı indirmek – Ezanımızı dindirmek isteyenlere,

Karşıdır…

*

Diğer tarafa, diğer ittifaka gelince;

İçlerinde PKK’nın siyasal kanadı HDP’ nin, içlerinde FETÖ elamanlarının, FETÖ dilinin – FETÖ yöntemlerinin, içlerinde gayri milli unsurların ve çeşitli terör uzantılarının, inançlarımıza örfümüze düşman ve sapkınların yer aldığı bir bozuk yapı…

Ve bunlarla işbirliği yaparak bir blok oluşturan muhalefet partileri…

*

Eli kanlı PKK’nın siyasal kanadı olan HDP’ nin,

FETÖ elamanlarının, FETÖ dilinin – FETÖ yöntemlerinin,

Gayri milli unsurların, çeşitli terör uzantılarının,

İnançlarımıza örfümüze düşman ve sapkınların yer aldığı tüm grupları içinde barındıran…

Bu ‘illet – zillet ittifakının’ ruhu, idraki ve amacı nedir? Diye sormak isteriz…

Bu ‘birbirine benzemezlere’; hangi ortak ilkeler, hangi kutsal inanç ve siyasal ideolojiler, hangi hayırlı toplumsal gayeler etrafında bir araya gelmişlerdir? Diye sormak istiyoruz.

Bu karşımızdakilerin tek bir benzer yanları, tek bir gayeleri vardır. Erdoğan Karşıtlığı…

Tek ortak siyasetleri ve söylemleri Erdoğan’ı ve Cumhurbaşkanlığı sistemini ortadan kaldırmak olan muhalefetin sözcülerinin bu millete sundukları milli bir hedefleri, güçlü ve ortak bir gelecek vaatleri yoktur…

Ne hazindir ki ülke yararına bir sevdası olmayan Ülkemiz muhalefeti; kimlik ve karakterleri ortada her türden hain ve sapkın yapılanmayı Truva Atı gibi içinde barındırmaktadır.

HDP’ nin eş başkanı, “Kürdistan’da kazanacağız. Türkiye tarafında ise Cumhur İttifakı’na kaybettireceğiz.”… “Mansur Yavaş da Ekrem İmamoğlu da HDP’ nin oylarıyla kazandıklarını bilecekler ve ona göre hareket edecekler. Bizi yok sayamayacaklar” diyor.

Şanlıurfa’da, Adıyaman’da HDP&PKK oy oranları kendilerinden çok fazlasıyla düşük olmasına rağmen AK Parti adayına karşı Saadet Partili Belediye Başkan adaylarını destekliyorlar…

İşte bu ahvalde dünya görüşleri birbirine zıt İP, Saadet ve CHP adayları da bu ‘kirli ittifak’ içinde kendilerini / çelişkilerini gizlemeye, görünmemeye çalışarak ‘ölü taklidi’ yapıyorlar / kimlik ve karakterlerini gizliyorlar…

Bu yüzden biz onlara ‘illet – zillet ittifakı’ demekteyiz…

Bilindiği üzere PKK&HDP ve FETÖ; bu Pazar gerçekleşecek / 31 Mart Yerel Seçimlerinde tüm Türkiye’de ‘illet – zillet ittifakını’ açıktan ve kuvvetle desteklemektedir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ nun açıkladığı üzere ‘illet – zillet ittifakı’ listelerinde emniyet kayıtlarında PKK bağlantısına dair sicili yer alan 340 aday mevcuttur.

Bilinmelidir ki bu millet; kanlı ellerin / hain emellerin sahipleriyle aynı safa hizalananları, aynı dalga boyunda sörf yapanları vicdanlarında mahkûm edecektir.

*

Değerli Samsunlu hemşerilerim…

Samsun HDP İl Başkanı da geçtiğimiz günlerde çıktığı canlı yayında, 31 Mart Yerel seçimlerinde Cumhur İttifakının karşısında yer alan adaylara oy vereceklerini ifade ve beyan ile Büyükşehir Belediye Başkanlığında İP adayını, İlkadım Belediye Başkanlığında ise Necattin Demirtaş’ı destekleyeceklerini ve oy vereceklerini açıklamıştır.

PKK&HDP tercihine mazhar olmak ‘siyaseten lekedir, züldür, zillettir’… Samsun’da da bu zul – zillet HDP yöneticilerinin tercih ve teveccühlerine mazhar olanlar içindir…

Samsunlu hemşerilerimin temiz oyları ile PKK uzantısı kimselerin yönlendirdiği kirli oylar, aynı sandıkta aynı pusulada buluşmamalıdır.

Bu arada milli dava ve şuurunu kaybetmiş, nefislerine mağlup olmuş, istikametlerini şaşırmış ‘illet – zillet ittifakı’ kayığına atlayan kimi gafillerde bizler için bir değer kaybı olmayıp, yeni adresleri için de bir kazanım değerinde değildir.

*

Değerli Samsunlu hemşerilerim…

Bu Pazar sandıklara gideceğiz. Cumhur İttifakı adaylarımıza yüksek bir oranda tercih ve teveccüh göstereceğinize,

Büyükşehir başta olmak üzere 17 İlçemizin tamamında Belediye Başkanlığını kazanacağımıza inancımız tamdır.

Bu vesileyle seçimlerin Samsunumuza, Ülkemize ve Gönül Coğrafyamıza hayırlar getirmesini temenni ediyor saygılarımı sunuyorum.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com