Trendyol Süper Ligin 37.haftasında son iç saha maçını oynayan Samsunspor ligde kalmayı garantilerken kırmızı beyazlı kulüpten taraftara teşekkür geldi. Samsunspor'dan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Büyük Samsunspor Taraftarı,Takımımızın her anında yanımızda olan, desteğini asla esirgemeyen siz değerli taraftarlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız. Saha içinde ve dışında gösterdiğiniz büyük fedakarlık, coşku ve sevgi bizler için tarifsiz bir motivasyon kaynağıdır.Sevinçlerimizi ve üzüntülerimizi hep birlikte paylaştık. Bu sezon yaşadığımız her an, sizlerin coşkusuyla daha anlamlı hale geldi. Tribünlerdeki eşsiz enerjinizle takımımıza güç kattınız ve bizi her zaman ileriye taşıdınız. Başarılarımızda payınızın büyük olduğunu biliyoruz. Bu büyük ailemizin bir parçası olarak, birlik ve beraberlik içinde daha nice zaferlere yürüyeceğimize inanıyoruz. Sizlerin desteğiyle, yapılan doğru ve yanlışlardan ders çıkararak, önümüzdeki sezonda çok daha başarılı olacak, hedeflerimize adım adım yaklaşacağız.Her zaman yanımızda olduğunuz için teşekkür eder, en içten sevgi ve saygılarımızı sunarız."
"Büyük Samsunspor Taraftarı,Takımımızın her anında yanımızda olan, desteğini asla esirgemeyen siz değerli taraftarlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız. Saha içinde ve dışında gösterdiğiniz büyük fedakarlık, coşku ve sevgi bizler için tarifsiz bir motivasyon kaynağıdır.Sevinçlerimizi ve üzüntülerimizi hep birlikte paylaştık. Bu sezon yaşadığımız her an, sizlerin coşkusuyla daha anlamlı hale geldi. Tribünlerdeki eşsiz enerjinizle takımımıza güç kattınız ve bizi her zaman ileriye taşıdınız. Başarılarımızda payınızın büyük olduğunu biliyoruz. Bu büyük ailemizin bir parçası olarak, birlik ve beraberlik içinde daha nice zaferlere yürüyeceğimize inanıyoruz. Sizlerin desteğiyle, yapılan doğru ve yanlışlardan ders çıkararak, önümüzdeki sezonda çok daha başarılı olacak, hedeflerimize adım adım yaklaşacağız.Her zaman yanımızda olduğunuz için teşekkür eder, en içten sevgi ve saygılarımızı sunarız."